بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد خرید اینترنتی ارزان و اصل فروشگاه اینترنتی شیک فام کاملا محفوظ می باشد

تضمین اصالت کالا ،پرداخت در محل ، بازگشت کالا ،ارسال به تمام نقاط ایران

 
 
شیـــک فــام راز زیـبایی تــــو

خرید بالای 150 هزار تومان

ارسال رایگان به سراسر کشور

(تا وزن 1 کیلوگرم)

تمیز کردن برس ریمل برای سایر مصارف

تمیز کردن برس ریمل برای سایر مصارف
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/11/01 0 نظر

آیا ریمل شما به گونه ای پر از توده و مایع خشکیده شده است که به سختی می توانید مژه هایتان را شانه کنید؟ یک برس خشکیده به مژه چسبیده منجر می شود که اصلا زیبا نیست. یا شاید فکر می کنید خوب نیست که آن برس کوچولو را دور بیندازید وقتی که تمام ریمل خود را استفاده کرده اید و می خواهید آن را پاک کرده و در جای دیگر استفاده کنید. به هر دلیلی، این مقاله از شیک فام به شما آموزش می دهد که چگونه برس ریمل خود را تمیز و پاک کنید.

ترفندهای تمیز کردن برس ریمل و آموزش استفاده در سایر مصارف آرایش

آیا ریمل شما به گونه ای پر از توده و مایع خشکیده شده است که به سختی می توانید مژه هایتان را شانه کنید؟ یک برس خشکیده به مژه چسبیده منجر می شود که اصلا زیبا نیست. یا شاید فکر می کنید خوب نیست که آن برس کوچولو را دور بیندازید وقتی که تمام ریمل خود را استفاده کرده اید و می خواهید آن را پاک کرده و در جای دیگر استفاده کنید. به هر دلیلی، این مقاله از شیک فام به شما آموزش می دهد که چگونه برس ریمل خود را تمیز و پاک کنید.

بیشتر بدانیم : آنچه باید درمورد ریمل بدانیم

تمیز کردن برس ریمل

تمیز کردن برس ریمل

1.    با استفاده از یک حوله کاغذی، برس  ریمل خود را پاک کنید. اگر کمی تعمیر و نگهداری بدانید لازم نیست برای تمیز کردن برس تا آرنج غرق در روغن و گریس شوید. حداقل هفته ای یک بار برس خود را بررسی کنید تا ذرات خشک مایع ریمل را از بین ببرید.
•    به آرامی برس را بر روی یک حوله کاغذی بچرخانید و آن را به جلو و عقب ببرید. با این کار توده ها آزاد شده و همچنین موهای برس ها از هم جدا می شود.

برای مطالعه بیشتر: با ریملی که خشک شده چه کنیم؟

برس ریمل را چگونه تمیز کنیم

2.    برس ریمل را در آب گرم خیس کنید تا مایع خشک ریمل آزاد شود. آب خیلی داغ (از آب جوش استفاده نکنید- زیرا ممکن است پلاستیک را ذوب کند) را در یک فنجان بریزید و اجازه دهید برس برای مدت 5 دقیقه خیس بخورد. برس باید توده های ریمل خشک شده را رها کند و رنگ آب به ابری و خاکستری یا سیاه تبدیل شود.
•    آب کثیف را دور بریزید و دوباره فنجان را برای تمیز کردن برس مورد استفاده قرار دهید.
•    اگر ریمل مژه ضد آب یا مقاوم در برابر آب است، به جای آب از فنجانی از مایع پاک کننده آرایش استفاده کنید.

بیشتر بدانیم : آیا ریمل باعث ریزش مژه ها میشود؟

تمیز کردن برس ریمل

3.    برس ریمل را در یک فنجان ایزوپروپیل الکل بخیسانید تا استریل شده و ذرات باقی مانده پاکسازی شود. ایزوپروپیل یا الکل را در فنجان ریخته و اجازه دهید برس ریمل در آن خیس بخورد. احتمالا می بینید مایع خشکیده بیشتری از قلم مو بیرون می آید. تقریبا به مدت یک دقیقه خیس کنید.
•    اگر قلم مو هنوز تمیز نیست، قلم را برای یک دقیقه دیگر در محلول خیس کنید و ببینید آیا مایع خشکیده بیشتری آزاد می شود.
4.    برای تمیز کردن ناحیه ای که برس درون لوله قرار می گیرد، از یک گلوله پنبه استفاده کنید. دستگیره کوچک پلاستیکی در انتهای برس ممکن است در طرف لوله ریمل چسبناک و لوچ شده باشد. انتهای یک گلوله پنبه را داخل لوله کرده و آن را روی قسمت رزوه شده دسته که پیچ برس را به لوله ریمل متصل می کند بچرخانید تا کاملا پاک شده و به راحتی بسته شود.
•    ابتدا با کمی آب گلوله پنبه را خیس کنید. این کار باعث می شود که الیاف پنبه وارد لوله نشوند.
•    پاک کردن این قسمت از برس کمک می کند لوله ریمل بهتر بسته شده و مانع از خشک شدن شده، به ماندگاری و عمر طولانی تر ریمل کمک میکند.

برای مطالعه بیشتر: راهنمای خرید ریمل خوب

جلوگیری از خشک شدن ریمل

5.    قبل از قرار دادن برس در لوله به طور کامل موهای آن را خشک کنید. هر قطره آب یا الکل مانده بروی برس ممکن است ریمل را خشک کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که برس کاملا خشک شده است. با استفاده از یک حوله کاغذی و با ضربه های ملایم موهای برس را به آرامی خشک کنید.
•    اجازه دهید برس در هوا به مدت 10 دقیقه پس از ضربه های ملایم خشک شود. اگر نمی خواهید در این مدت ریمل تان خشک شود، دهانه لوله ریمل را با فویل یا پلاستیک بپوشانید.
•    اگر دستهایتان تمیز اند، میتوانید با انگشت شست خود روی موهای برس بکشید تا احساس کنید اگر هنوز مرطوب هستند. اگر به طور کامل خشک نشده باشد، ممکن است قطرات کوچکی آب از قلم مو بیرون بیاید، و باید بروی حوله کاغذی به آن ضربه بزنید.

چ کار کنیم ریمل خشک نشه

تمیز کردن برس برای استفاده در سایر مصارف

1.    یک فنجان را با آب گرم (نه آب جوش) پر کنید و اجازه دهید برس به مدت 10 تا 15 دقیقه خیس بخورد. آب ممکن است تیره شود و پوسته هایی از ریمل خشکیده در آن شناور شوند همین طور که توده ها خشکیده از قلم مو آزاد می شود.
2.    اندکی شامپو کف دست خود بریزید و موی های برس ریمل را با آن بشوئید. لازم نیست بیش از حد خشن باشید، به آرامی قلم مو را روی کف دست خود مالیده، چرخانده و موهای برس را پاک کنید.
•    برس را زیر آب گرم گرفته و به تمیز کردن ادامه دهید. این کار را تا زمانی که آب تمیز جاری شود، ادامه دهید تا دیگر ذرات خشکیده ریمل را در کف دست خود نبینید.

طرز شستشو برس ریمل

3.    برس را با ضربه زدن بروی یک حوله کاغذی پاک کنید. این کار را به آرامی انجام دهید، تا هیچ مویی را خم نکرده یا نشکنید. همچنین می توانید برس را روی یک حوله کاغذی قرار دهید و به سادگی اجازه دهید در معرض هوا خشک شود.
•    اگر در حین خشک شدن ذرات خشکیده بیشتری از برس خارج شد، ممکن است نیاز باشد دوباره آن را با شامپو شستشو دهید. همچنین می توانید با استفاده از مسواک قدیمی ذرات چسبیده را خارج کنید.
4.    قلم مو پاک و خشک را در یک کیسه پلاستیکی در بسته نگه دارید. قبل از این کار باید برس کاملا خشک شود در غیر این صورت قارچ می تواند بر روی قلم مو رشد کند. نگه داشتن قلم مو در کیسه می تواند آن را در صورتی که تصمیم به استفاده از آن بر روی مژه ها، مو یا ابرو های خود دارید از باکتری ها دور نگه دارد.
5.    از برس خود استفاده کنید. با استفاده از برس تمیز برای پاک کردن چسبندگی های روی مژه هنگامی که ریمل مژه ایجاد توده می کند استفاده کنید. موهای برس نه تنها توده ها را از روی مژه ها آزاد می کنند، بلکه موهای مژه را از هم جدا می کنند و جلوه بیشتری به آنها می دهند. برای این کار هنگامی که ریمل هنوز بر روی مژه هایتان خیس است باید عمل کنید چون در غیر این صورت برس نمی تواند ذرات را از بین مژه ها بیرون بکشد.
از برس ریمل برای آرایش ابروها استفاده کنید. برس کشیدن ابروها به سادگی باعث این می شود که مرتب، تمیز و منظم به نظر آیند. یک برس ریمل ابزاری مناسب برای ایجاد این ظاهر آراسته است. برس کشیدن ابروها همچنین به شما در برداشتن ابرو کمک کند.با بالا بردن ابرو بوسیله برس می توانید ریشه موهای خارج از محل را پیدا کنید و آرایش دقیق تری به قوس ابرو بدهید.

برس ریمل برای مصارف دیگه

پودر ابرو را با استفاده از قلم مو ریمل در جای خود نگه دارید. با استفاده از قلم موی ریمل مقداری از پودر ابرو را برداشته و با کشیدن شانه وار بروی ابرو از آن استفاده کنید. قلم مو ریمل باعث می شود پودر بین موها قرار گیرد و در طول روز دوام دارد.
گرفتگی سینک خود را با قلم ریمل بر طرف کنید. اگر گرفتگی سینک شما خیلی پایین نیست، سعی کنید قلم مو را به داخل زه کشی کرده و آن را دور بچرخانید، و به اطراف لبه ها بکشید. این کار ممکن است هر آنچه که باعث گرفتگی سینک شده را بردارد به ویژه هنگامی که گلوله ای مو باعث بند آمدگی شده باشد. پس از آن، از این برس برای صورت استفاده نکنید.


 

نظرات

حفظ حریم خصوصی شما وظیفه ماست و اطلاعات شما به نمایش در نمی آید

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه هدیه کد تخفیف خود را دریافت کنید