شیــک فـــام

راز زیـبایی تــــو

خرید بالای 99 هزار تومان

روشهایی برای تشخیص عطر و ادکلن اصل که به شما هرگز نمی گویند !!

تشخیص عطر و ادکلن اصل

عطر و ادکلن

بسیاری از افراد برای خوشبو شدن و به نوعی برای آراستن خود از عطر استفاده می کنند. عطرها نیز مثل رنگ ها انواع مختلفی دارند و طیف های مختلف آن انواع بوها را موجب می شود. عطرها براساس میزان الکل و اسانس های روغنی موجود به چند دسته تقسیم می شوندو بستگی به نوع رایحه آنها نیز دارند. هر چه میزان الکل عطر و ادکلنی بیشتر باشد ماندگاری آن بیشتر خواهد بود نام عطرها حتی با میزان اسانس به کار رفته نیز متفاوت است.

بیشترین نوع عطری که ماندگاری و دوام بوی خوش آن بالاست نوع پرفیوم می باشد پرفیوم با داشتن 22 درصد اسانس روغنی بهترین نوع عطر می باشد پرفیوم حتی با داشتن بیشرین میزان اسانس ماندگاری آن بین 5 تا 7 ساعت است. بعد از این نوع عطر , طبقه و نوع ادو پرفیوم قرار دارد در این نوع عطر میزان اسانس به کار رفته کمتر از پرفیوم است و درصد آن بین 15 تا 22 متغیر می باشد. ادوتویلت سومین مرتبه را به خود اختصاص داده است ادوتویلت نیز میزان اسانس به کاررفته اش 8 تا 15 درصد است. اما چهارمین مرتبه به ادکلن اختصاص دارد که اغلب ما با این نام بیشتر آشنا هستیم اما بسیاری از ما نمی دانستیم که با گفتن ادکلن چهارمین مرتبه از عطرها را انتخاب و مورد خطاب قرار می دهیم این دسته از عطرها تنها 4 درصد اسانس دارد. بعد از ادکل ادو فرش و در واقع آخرین دسته از عطرهاست که فقط 3 درصد اسانس دارد.

همانطور که گفته شد هر چه قدر میزان اسانس روغنی عطری بیشتر باشد ماندگاری عطر ان نیز بیشتر خواهد بود اما به مراتب میزان پولی که باید برای خرید چنین عطرهایی درنظر گرفت نیز باشد بیشتر باشد. پس هرچه اسانس بیشتر میزان قیمت نیز بالاتر خواهد رفت.

1. اولین نکته ای که باید در خرید عطر اصل رعایت شود استفاده از کم هزینه ترین و راحت ترین روش است. بارکد محصول مورد نظر را چک کنید به همین راحتی! اگر گوشی هوشمند دارید که مطمئنا دارید نرم افزار مورد نظر را نصب کنید و با وصل شدن به اینترنت بارکد محصولی را که می خواهید بخرید را چک کنید نرم افزار با اسکن کردن بارکد به شما می گوید که آیا این محصول اصل است یا نه؟! این نرم افزار نه تنها برای ادکلن بلکه برای تمامی محصولات مورد استفاده می باشد نام این نرم افزار Scanner می باشد.

2. همه تولید کنندگان برای محصولات خود وقت زیادی صرف می کنند گاها برای تولید فرمول عطر یا تولید شیشه مناسب و طراحی منحصر به فرد آن یک ماه وقت صرف می شود. پس قطعا اصل آن با نمونه تقلبی آن که فقط هدفشان تولید بیشتر و فروش بیشتر است فرق خواهد داشت. برای این کار می توانید محصول مورد نظر را در اینترنت سرچ کنید و به دقت شیشه و نوشته های روی شیشه و جعبه آن را چک کنید شیشه عطرهای اصل بسیار شفاف و بدون ناصافی است اما عطرهای تقلبی ممکن است حتی شیشه کج و کوله هم داشته باشند و سپس به هنگام خرید نکات مورد نظر را بررسی کنید تا ببینید اصل هست یا نه؟

3. بسیاری از تولیدکنندگان محصولات تقلبی اشتباهات فاحشی مثل غلط املایی بر روی جعبه و شیشه ادکلن ها و عطرها دارند پس به سادگی می توانید با بررسی این نکات عطر اصل را تشخیص دهید.

4. قیمت نیز اصل مهمی است اگر عطری را به نصف قیمت اصل آن گرفتید اصلا خوشحال نباشید و به فکرتان خطور نکند که خیلی زرنگ هستید بلکه فروشنده زیرک بوده که توانسته محصول تقلبی را به فروش برساند.

5. از فروشگاه های معتبر عطر خریداری کنید.

6. محصولات تقلبی عطرها بیشتر بوی الکل می دهند اگر از حس بویایی خوبی برخوردار هستید به راحتی این مورد را می توانید تشخیص دهید .

 

 شما را دعوت به مطالعه مقاله های مرتبط میکنیم:

ادکلنت را ماندگارتر کن!

ضرورت هایی درباره عطر و ادکلن که باید بدانید!

انتشار : 12 اسفند 1395
برچسب :

دیدگاه ها

دیدگاه کاربران

    هیچ دیدگاهی در حال حاضر ثبت نشده است.

!-- MailerLite Universal -->